غذاهای ارمنستان

معرفی غذاهای ارمنستان در یک سفر خوشمزه به این کشور زیبا

غذاهای محلی ارمنستان را حتما باید در سفر به این کشور امتحان کرد. غذا خوردن می‌تواند با خودش شادی بیاورد. در سفر به کشورهای مختلف، امتحان کردن غذاهای مختلف، تفریح مورد علاقه‌ی بسیاری از توریست‌هاست. غذاهای محلی، زبان مردم بومی یک کشور هستند. سفرزون در این مقاله به معرفی چند غذای محلی ارمنستان می‌پردازد. در سفر توریستی‌تان به این کشور می‌توانید حتما غذاهای ارمنستان را امتحان کنید و از قیمت غذا در ارمنستان متعجب شوید.

قاپاما یا همان کدو و برنج

«قاپاما» غذای مشهور ارمنستان است. این غذا همان کدوی پر شده با برنج است. همراه با برنج، میوه‌های خشکی مثل ذرت، زردآلو، آلو و کشمش و گاهی هم سیب، به مواد داخل کدو اضافه می‌شود. قاپاما غذایی است که نه فقط از پختن آن لذت می‌برید که خوردنش هم بسیار لذت‌بخش است. اگر گذرتان به دهکده‌ی خوش آب‌وهوای «آرینج» ارمنستان افتاد، می‌توانید در رستوران «سیرانی گاردن» یک قاپامای معرکه بخورید.

اسپاس یا سوپ سفید در میان غذاهای محلی ارمنستان

«اسپاس» سوپی سفید است که ارمنی‌ها به آن بسیار علاقه دارند. این غذای محلی ارمنستان را می‌توانید در منوی ناهار بیش‌تر رستوران‌ها و کافه‌ها پیدا کنید. اسپاس نوعی سوپ ماست ساده است که زنان ارمنی تهیه کردن آن را دوست دارند. این سوپ از ماست، جو و یا گندم درست می‌شود. روی این سوپ را با سبزیجات تازه می‌پوشانند. این سوپ سبک می‌تواند هم یک اشتهاآور باشد و هم غذایی باشد برای صرف کردن بعد از غذای اصلی. این سوپ را می‌توانید سرد یا گرم میل کنید. اگر می‌خواهید لذت خوردن این سوپ اصیل را تجربه کنید، همین حالا بار سفر به ارمنستان را ببندید. در رستوران «شِرِپ» ایروان می‌توانید یک سوپ اسپاس درجه‌ی یک بخورید. قیمت غذا در ارمنستان در این رستوران مناسب است.

هاریسا، غذایی نرم و سبک

در سفر به ارمنستان، «هاریسا» را فراموش نکنید. این غذا در میان غذاهای محلی ارمنستان طرفدار زیادی دارد. هاریسا با گندم و مرغ درست می‌شود. آن‌قدر این دو را می‌پزند که یکدست و نرم می‌شود. سال‌ها قبل هاریسا فقط یک غذای مناسبتی بود. این غذا امروزه در بیش‌تر مواقع پخته می‌شود. نرمی و سبکی هاریسا مثل چشیدن طعم یک رویای ناب است. هاریسا غذای مقدسی است. ارمنی‌ها در زمان کشتار جمعی توسط امپراتوری عثمانی، با امکانات محدود این غذا را می‌پختند و مصرف می‌کردند؛ به همین خاطر هاریسا غذای مهمی است.

دلمه و طعم خوشِ غذاهای سنتی ارمنستان

نمی‌توان به کشورهای حوزه‌ی قفقاز سفر کرد و «دلمه» را امتحان نکرد. هر کشور، شیوه‌ی پخت متفاوت خود را دارد. در میان غذاهای محلی ارمنستان، دلمه نیز جایگاه خودش را دارد. دلمه‌ی ارمنی به‌خاطر گیاهان بی‌همتا و مواد خاصی که دارد، بسیار خوش‌عطر و خوش طعم است. این غذا زینت‌بخش میز غذای ارمنی‌هاست. دلمه با ماست سرو می‌شود. در فهرست کارهای انجام‌دادنی خود در ارمنستان امتحان کردن دلمه را فراموش نکنید. خود دلمه هم انواع مختلفی دارد. همین تنوع می‌تواند بخشی از لذت سفرتان به ارمنستان باشد. دلمه‌های مختلف را کشف کنید و از عطر و طعم آن‌ها لذت ببرید. در رستوران خانگی «سیرانی» ایروان می‌توانید یک دلمه‌ی لذیذ نوش جان کنید.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-10-21 23:01:31

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − = 12

بستن