جاهای دیدنی ارمنستان

معرفی معبد تاتو ارمنستان

در کشور ارمنستان، معابد و صومعه های بسیار زیادی وجود دارد که اصلی ترین جاذبه های دیدنی این کشور به حساب می آیند.در میان این معابد، معبد تاتو یکی از قدیمی ترین و مهمترین معابد این کشور است که ارزش تاریخی بسیاری دارد. معبد تاتو مربوط به قرن چهارم میلادی میباشد و در لبه ی پرتگاهی حیرت انگیز بنا شده است که در اطرافش طبیعتی بکر و شگفت انگیز به چشم میخورد.

در اطراف ساختمان معبد، دیوار بلندی به چشم میخورد که از صومعه در زمانی که مرکز فرهنگی – اقتصادی و سیاسی بوده حفاظت میکرد. تاتو در اصل مجموعه ایست که سه کلیسا را در خود جای داده است:  * کلیسای سنت مری.  * کلیسای پل و پیتر.  * کلیسای سنت گریگوری. هرکدام از این کلیساها معماری منحصر به خود را دارد و قدیمی ترینشان کلیسای سنت گریگور استکه در اوایل قرن نهم ساخته شد و پس از آن کلیسای سنت پل و پیتر و در آخر در سال ۱۰۸۹ کلیسای سنت ماری به این مجموعه اضافه گردید.

یکی از قسمت های جالب و دیدنی در معبد تاتو، سازه ای به شکل پاندول است که در واقع یک زلزله نگار میباشد و گاوازان نام دارد. در طی زمان های مختلف، ساختمان های گوناگونی برای کاربردهای اداری – مسکونی – سالن غذاخوری – انباری و …. نیز به صومعه تاتو اضافه گردید و در قرن هجدهم میلادی ، مقبره ی آخرین قدیس کلیسای حواریون ارمنی “گریگور تاتواتسی” در قسمت غربی کلیسای سنت گریگور ساخته شد. طولانی ترین و معروف ترین تله کابین با نام  وینگ تاتو، که بدون توقف است و از این جهت نامش در کتاب گینس ثبت شده است.

قطعا این تله کابین میتواند روز شما را هیجان انگیزتر کند و با رسیدن به معبد میتوانید از طبیعت بسیار زیبا و هوای مطبوع لذت ببرید.رستوران ها و کافه های بسیاری در اینجا هستند تا نیازهای شما را رفع کنند و روزتان را خاطره انگیزتر کنند.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-08-28 12:21:53

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 71 = 72

بستن