جاهای دیدنی ارمنستان

معرفی کلیسای گریگور ارمنستان

کلیسای گریگور لوساوریچ هم از اماکن مذهبی ارمنستان است که گردشگران زیادی مشتاق بازدیدش هستند . این کلیسا یکی از بزرگترین کلیساهای ارمنستان است که به خاطر آداب و مراسم های مختلف دینی و مذهبی مورد استفاده مردم  قرار می گیرد .

ساخت کلیسای گریگور لوساوریچ ایروان به دستور اسقف اعظم زاون اول در سال ۱۹۸۰ به مناسبت هزار و هفتصدمین سالگرد مسیحییت آغاز شد و در سال ۲۰۰۱ به بهره برداری رسید البته در سال ۲۰۰۰ میلادی باز مانده پیکره گریکر لوساوریچ مقدس توسط اسقف اعظم گارگین دوم از واتیکان طی مراسم باشکوهی به این کلیسا آورده شد و در حال حاضر در جایگاهی که روبروی در اصلی کلیسا واقع شده نگهداری می شود .

در ساخت کلیسای گریگور لوساووریچ ارمنستان سنگهای دوف به کار رفته و در زیر ستونها شمش طلا قرار گرفته است . ناقوسها در قسمت شرقی کلیساست و در قسمت پایین کلیسا کتابخانه و مجموعه ای از یاد بودهای گریکرلوساوریچ ( روشنگر) از پیشوایان ارامنه و یک کتابخانه موجود است . کلیسای سنت گریگوری ارمنستان یکی از بزرگترین کلیسای ارمنی دنیا در منطقه کنترون ایروان است وقف این کلیسای ۳۸۲۲ متر مربعی به ارتفاع ۵۴ متر ، که سمبل هزار و هفتصدمین سالگرد اعلام مسیحیت بعنوان مذهب رسمی کشور ارمنستان است در سپتامبر ۲۰۰۱ انجام شده است .

تاریخ انتشار اصلی : 2018-05-03 14:56:58

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 + = 55

بستن