جاهای دیدنی ارمنستان

معرفی کلیسای گغارت ایروان

کلیسای گغارت و معبد گارنی از مکان های دیدنی هستند ، که بیشتر از همه بازدید می شوند هر دو در نزدیکی ایروان قرار دارند. در حین سفر به این بناهای یادبود باستانی ، خیلی چیزهای دیدنی وجود دارند. یکی از آنها خود جاده است ، که با چشم انداز و طبیعت حیرت انگیزی احاطه شده است. جاده گارنی و کلیسای گغارت یکی از زیباترین جاده های ارمنستان است.

کلیسای گغارت در ۱۰ کیلومتری گارنی قرار دارد . آن در حدود قرن چهارم تأسیس شده است.اما تاریخ بنای فعلی به قرنهای دوازدهم و سیزدهم بر می گردد.بر طبق افسانه باستانی ، سرنیزه افسانه ای که در مسیح فرو رفته است به کلیسای گغارت آورده شده است.

مجموعه کلیسای گغارت خیلی چیزهای دیدنی دارد . حجره های تراشیده شده از کوه جالب ترین آنها هستند این حجره های تراشیده شده ، با آکوستیک باور نکردنی خود معروف هستند. شما دیوارهای خاچکارهای ( صلیب تراشیده شده از سنگ ) حیرت انگیزی را در قسمت بیرونی دیوارهای دیر حفر شده ، خواهید دید . همچنین شما می توانید داخل کلیسای جامع اصلی که در سال ۱۲۱۵ ساخته شده است ، شمع روشن کنید.

هنگامی که در کلیسای گغارت هستید روبانهای گره زده شده بر روی درختهای اطراف رودخانه و صخره های با اثرات خون قربانی شده ها را ملاحظه می کنید . روبانهای گره زده شده نمایانگر آرزوها هستند . صخره های مخصوص قربانی وقتی که شخصی گوسفند یا مرغی برای قربانی کردن می آورد ، مورد استفاده قرار می گیرد.این ها سنت های مسیحی نیستند آنها به دوران باستان بر می گردند . وقتی که ارامنه تحت تأثیر ایرانیان و دین زرتشتیان قرار داشتند.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-05-03 15:08:47

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − = 10

بستن